Tolunay Göktaş 1 Kasım 1996 Cuma günü Adana’da doğdu. 5 yaşındayken ailesinin ona aldığı oyuncak bir org ile müzikle tanışan Tolunay 7 yaşında ilk defa gitar çalmaya başladı. Ortanca ağabeyinin hocalığıyla gitar çalmayı öğrenen Tolunay müzikle ilk tanıştığı günden beri besteciliğe ve söz yazmaya eğilim göstermekteydi.

Tolunay ilk oturaklı şarkılarını 12 yaşında yazmaya başladı. Sevdiği şarkıları oynatıp birlikte çalarak ve şarkılar yazarak müzikte kendini geliştiriyordu. 15 yaşında bass gitarist ve back vocalist olarak profesyonel sahnelerde yer almaya ve zamanla kendini geliştirdikçe tek başına akustik gitarıyla sahneler almaya başladı.

Tolunay Göktaş 2019 yılında ses ve müzik tenkolojilerini keşfetti. Evinde zamanla oluşturduğu kayıt ortamında ses kayıtları ve düzenlemelerini yapıyordu. Günümüze kadar kendini ses kayıt, mixing ve mastering alanlarında donatarak kendi müziğinin tam yapımcılığını kendisi üstlendi. Türkiye’deki çeşitli müzik yapım şirketleriyle gerçekleştirdiği görüşmelerden tatmin kalmayan Tolunay yoluna bağımsız bir sanatçı olarak devam etme kararı aldı.

İlk şarkısı ”Ben Ve Tüm Melekler” 7 Temmuz 2023 Cuma günü yayınlanacak olan bağımsız sanatçı Tolunay Göktaş ilk teklisinin yayınlanmasının ardından daha nice şarkılarla dinleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.